• Alexy

Niedożywieni przez przekarmienie?

Jesteś Tym, co spożywasz! O tym, że jemy za dużo, świadczy badanie przeprowadzone w 2020 roku, pokazujące, że otyłość wśród mieszkańców naszego kraju wzrosła, aż o 20 %. Według WHO w regionie Europejskim liczba osób otyłych jest trzykrotnie wyższa niż 20 lat temu, dodatkowo otyłość wśród dzieci wzrosła dziesięciokrotnie w stosunku do lat poprzednich.

Nadto badanie przeprowadzone przez MONICA w latach 80. i 90 pokazało, że na otyłość choruje, aż 22% kobiet i 15% mężczyzn, natomiast nadwagę posiada połowa społeczeństwa Europejskiego.Badania, które przytoczyłem powinny pomóc Wam, zwrócić uwagę na problem z jakim po części się zmagamy w XXI wieku. Po jednej stronie mamy modę na FITLIFE a po drugiej FASTFOOD. O tej drugiej stronie świadczą przede wszystkim zbędne kilogramy i co najgorsze szereg dolegliwości układu pokarmowego, który zbyt mocno obciążamy, by efektywnie wykonywał swoją pracę. O naszym niedożywieniu przede wszystkim wskazuje, ciągłe łaknienie i potrzeba ciągłego podjadania słodkiego, jak również uczucie nienasycenia, chociaż jesteśmy przejedzeni. Skutkiem nadmiernego łaknienie, są braki w witaminach, minerałach i innych ważnych składnikach odżywczych, co ma wpływ na nasz ogólny stan zdrowotny fizyczny jak i psychiczny. Musisz Sobie uświadomić, że nadmierne objadanie zaliczane jest do zaburzeń odżywiania.


Jak sobie poradzić?

Oczywiście jak w każdej sytuacji, jest jakieś wyjście. W tym przypadku mamy kilka możliwości, aby poradzić Sobie z tym problemem. Po pierwsze praca z dietetykiem, specjalistą żywieniowym, który pomoże nam ustabilizować poziom brakujących składników odżywczych, minerałów w naszym organizmie. Dodatkowo ułoży nam indywidualnie dobrany jadłospis do naszych potrzeb, aby w łatwy sposób nauczyć nas prawidłowego jedzenia. Drugą opcją i nie ostatnią jest podjęcie się pracy z Terapeutą żywieniowym, który nauczy nas prawidłowego stosunku do żywienia. Przy ciężkich przypadkach, dobierze nam odpowiednie suplementy aby wspomóc dietę, której zadaniem jest dostarczenie nam jak największej ilości makro i makroelementów, których przez nasze złe żywienie pozbyliśmy się z organizmu. Trzecią opcją jest skorzystanie z pomocy psychodietetyka, który pomoże ustabilizować nasze myślenie na temat samych siebie i uświadomi nam jaki sens ma prawidłowe odżywianie się. Po czwarte sami musimy skupić się na edukacji żywieniowej by w przyszłości nie popełniać Tych samych błędów, które doprowadziły Cię do stanu przejedzenia a zarazem niedożywienia.Jak się o tym dowiedzieć?

Zapewne na samym początku sami już to zauważycie, że macie jakiś problem w stosunku do jedzenia. Lecz jak większość ludzi będziecie go bagatelizować. A niestety jak we wszystkim na początku jest najłatwiej pozbyć się "problemu". Na początkowym etapie leczenie zleca się wykonanie kilku badań m.in morfologię krwi, sprawdza się białko całkowite, Albuminę, gospodarkę żelazową itp. dzięki temu jesteśmy wstanie potwierdzić diagnozę, która stwierdzi o stanie niedożywienia. Przy ciężkich przypadkach niedożywienia, wykonuje się dodatkowe badania np. badanie rentgenowskie, które pokaże nam stan naszych narządów wewnętrznych, tomografię komputerową oraz rezonans magnetyczny.


Mam nadzieję, że w jakiś sposób dzisiejszy wpis dał wam trochę do przemyśleń, na temat swojego sposobu odżywiania. Podsumowując chociaż w dzisiejszych czasach mamy modę na bycie fit, to i tak stan otyłości wzrasta w niepokojącym tempie - przyczyną takiego stanu jest brak czasu na skupieniu się na sobie. Leczenie niedożywienia, otyłości jest długotrwałe i niekiedy męczące - Ale pomoże nam pozbyć się problemu oraz oddali nas od chorób, które oba stany wywołują.
Napisz w komentarzu: Jak myślisz, w którą stronę podąża społeczeństwo w stronę zdrowego trybu życia, czy raczej pójdzie dalej w fasfood'y, małą aktywność fizyczną?


Dziękuje za dziś Pozdrawiam AlexBibliografia: * Beata Sokołowska - Alkaliczny Detoks

* Badanie studentów dietetyki z 2020 roku * Badanie wykonane przez WHO oraz MONICK

* Obrazy z pixabay.com
3 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie